Home, Zábava -> Neaké fórek -> Železnice a spol. Návrat do domoviny

Železnice a spol.

Až po střední školu jsem měl to štěstí, že jsem měl školu ve stejném městě jako bydliště. Teď však musím za vzděláním dojíždět. Jako nejefektivnější se jevilo právě vlakové spojení, a tudíž nebylo o čem diskutovat.

A tehdy jsem začal chápat ne zrovna dobrý stav tohoto podniku. Na straně druhé mě jako zákazníka rozčilovalo zdlouhavé čekání na zpožděné vlaky či "akce" podobného ražení. Co však proti tomu naděláte? Nic! Akorát si můžete zkrátit čekání nějakou aktivitou. Když vás jede (čeká) víc, můžete si vykládat vtipy. A proč ne zrovna na adresu právě nefungující dopravy?


Jede pán vlakem přes Sibiř, když v tom se souprava zastaví někde v zasaněžené pláni. Pán sedí a čeká. Po půl hodině už to nevydrží a stáhne okénko. Ovane ho mrazivý vítr, jenž vmete do okna sníh. Kolem jde zrovna nádražák. I ptá se pán, proč vlak nejede. "Měňáme mašínku!". Pán zavře okno a usedne na své místo. Čas letí. Po další půlhodince to zase nevydrží a když vidí přes vánici obrys postavy, opět otevře okno. Do sněhové bouře zavolá: "pán kondukter, už vyměníli mašínku?" "Da, za vodku!!!"


Napomíná vlakvedoucí vrchního v jídelním voze Paciffic Expresu: "Hele, Johne, tady nejsi doma v hospodě, abys vyhazoval ožralý a neplatíci hosty ven ze dveří!"


Jožin a Jura se chtěli podívat do Armsterodamu, ale neměli na víc, než na lístek do další stanice. Tak se domluvili, že budou hrát slepce. Koupili se tedy lístek do další stanice, nasedli do vlaku a pohodlně se uvelebili v sedačkách. Stalo se, co se muselo stát - přišla průvodčí a chtěla lístek. "Ale pánové, vždyť vy jste měli už před šesti stanicemi vystoupit." A tu ji oba začali přesvědčovat, že jsou slepí a že si zaplatili lístek až do Armsterodamu. Průvodčí to bylo divné a šla za vlakvedoucím. "To jsou určítě podvodníci, musíš je nějak odhalit, třeba si sundej blůzu." Tak se průvodčí vrátila, vyslíkla si blůzu, ale s chlapama to ani nehlo. Jde zpátky za vlakvedoucím. "Tak si sundej ještě podprsenku!" I sundá si průvodčí i podprsenku, ale chlapi zůstavají nehnutě sedět. Vlakvedoucí jí nakonec poradí sundat i sukni. Průvodčí jde zpět a vyslíkne si sukni. V tom se Jožin nakloní k Jurovi: "Ty poslúchaj, už budeme v Armsterodamu. Bo už cítim filé!"


Zpátky na výběr kategoriíSvé připomínky lze adresovat do /dev/null, daleko lepší cesta však zní alfs-email@email.cz
© Alf 21. dubna 2002